Visalink Russia
M. Kharitonievsky per. 9/13, bld.4
Moscow, Russia 107078
+7 495 772 4224
Mon. - Fri. 10:00 - 18:00
http://visalink-russia.com
Get consultation
EN FR RU IT ES DE PL
Our working languages are English and Russian. All correspondence and inquiries in other languages will not be answered
Our office has moved to M. Kharitonievsky per. 9/13 , bld.4, Moscow, RF 107078. If you would like to visit us please call for the appointment.
Order online now! Click here!

Visalink specializes in assisting business professionals with their corporate needs and independent international travelers with their visa requirements before and upon arrival to Russia. Register and you would be able to apply online for a full range of Russian visa support services, including express single, double and multiple-entry business visas, one day tourist visa invitations, registration upon arrival in Moscow. You do not need to send us any documents. All necessary information is collected through our secure online form.

 
How much does it cost?

Calculate how much is your Russian visa invitation or a registration in Moscow. We have created a fair pricing policy, there are no hidden charges or uncapped fees.


 

Reset
Once again

Reset

Reset

Reset

Reset

Reset

Reset

Reset

Reset

Reset
0.00 EUR
Visa:0.00 EUR
Delivery:0.00 EUR
Answer the questions! Step 1 of 7
| More

Obecné informace o ruské vízum a ruské vízum registrace

Obecné informace o ruské vízum a ruské vízum registrace

 

Všichni cizinci s některými výjimkami, musí mít vstupní víza pro cestu do Ruské federace.Vízum seznamy vstupní a výstupní data, vaše životně důležité informace, údaje o cestovním pasu, a má dvě fotky sešité k tomu.

 

UPOZORNĚNÍ: Váš ruské vízum je výstup povolení, stejně jako je povolení ke vstupu, pokud ztratíte, nebo zůstat déle, než si původně uvedeno datum odletu, opuštění země by mohly být více znepokojující než vstupu na trh práce.

ruská víza lze získat na místních ruských velvyslanectví nebo konzulátu, ale úřední povolení (pozvání - pozvání LOI), buď z ministerstva zahraničních věcí (MZV) a Federální migrační služba MIA (FMS), nebo alternativní speciálněvyžaduje před budete moci žádat o vízum.

UPOZORNĚNÍ: Jakmile jsou všechny dokumenty jsou předloženy ruské ambasády nebo konzuláty učinit konečné rozhodnutí o vydání ruského víza.Poskytujeme profesionální služby k získání úředního oprávnění (pozvání - pozvání LOI) Vaší osobou a může `t mít vliv na jejich rozhodnutí.

Všechny ruských víz musí být registrována u místní Federální migrační služby Ruské federace do tří pracovních dnů od příjezdu do Ruské federace.Zápis multi-vízum může být poskytnuta na dobu ne delší než tři měsíce, o prodloužení registrace je nutné opustit zemi a vrátit se zpět.

 

UPOZORNĚNÍ: porušení výše uvedených podmínek způsobuje vážné sankce a možná zadržení.