Неофіційний переклад
Порядок оформлення та продовження російської візи
Для в'їзду в Російську Федерацію іноземний громадянин повинен пред'явити дійсний документ, що засвідчує особистість і визнаний Російською Федерацією в цій якості, і візу, якщо інший порядокФедерацію не встановлено міжнародним договором.
Порядок і умови оформлення й видачі візи, продовження терміну її дії, відновлення її у разі втрати, а також порядок анулювання встановлений постановою Уряду Російської Федерації від 9 червня 2003№ 335 (відповідно до постанови Уряду Російської Федерації від 27 лютого 2010№ 98 «Про внесення змін до Положення про встановлення форми візи, порядку та умов її оформлення і видачі, продовження терміну її дії, відновлення її у разі втрати, а також порядку анулювання візи»)
Для оформлення візи іноземному громадянину необхідно звернутися впредставництво або консульська установа Російської Федерації особисто або через свого належним чином уповноваженого представника та подати такі документи:
дійсний документ, що засвідчує особистість і визнається в цій якості Російською Федерацією;
анкету з одного фотографією;
фотографію розміром 3 × 4 см;
поліс медичного страхування, якщо інше не передбачено міжнародними договорами Російської Федерації;
у разі, якщо іноземний громадянин клопоче про видачу візи на термін більше трьох місяців, вінсертифікат про відсутність ВІЛ-інфекції.
Розмір консульського збору, який справляється за оформлення російської візи, визначається на умовах взаємності.Для громадян Європейського союзу збір за оформлення візи становить 35 євро, а в разі термінового оформлення візи (не більше трьох діб) він збільшується в два рази.
Для отримання візи необхідно мати запрошення на в'їзд в Російську Федерацію, яке оформляється у підрозділах Федеральної міграційної служби.З клопотанням про оформлення запрошення можуть звернутися органи місцевого самоврядування, юридичні особи, а також громадянин Російської Федерації, а також проживають в Російській Федерації іноземний громадянин або особа без громадянства.
На підставі запрошень, оформлюваних підрозділами Федеральної міграційної служби, видаються звичайні візи наступних видів:
приватні;
ділові;
гуманітарні;
навчальні;
робітники.
Залежно від кількості дозволених в'їздів - виїздів візи можуть бути однократними, дворазовими і багаторазовими.
Іноземному громадянинові, якому дозволено в'їзд на територію Російської Федерації, для тимчасового проживання на підставі рішення територіального органу Федеральної міграційної служби дипломатичним представництвом чи консульською установою Російської Федерації видається візапроживає особи строком на 4 місяці, яка продовжується територіальним органом Федеральної міграційної служби за місцем постановки на міграційний облік за місцем проживання іноземного громадянина шляхом видачі багаторазової візи на термін дії дозволу на тимчасове проживання; іноземномугромадянину, який отримав дозвіл на тимчасове проживання в період його тимчасового перебування на території Російської Федерації, територіальним органом ФМС Росії і видається багаторазова віза тимчасово проживає особи на термін дії дозволу на тимчасове проживання.
Необхідно знати, що фактична мета в'їзду іноземного громадянина в Російську Федерацію повинна відповідати виду виданої йому візи.
Іноземний громадянин при в'їзді до Російської Федерації заповнює міграційну карту, зазначає у ній відомості, що містяться у візі, а після прибуття до місця призначення на території Російської Федерації пред'являє наявні документи приймаючій стороні для постановки на міграційний
|
Термін перебування іноземного громадянина в Російській Федерації визначається терміном дії виданої йому візи.
Іноземний громадянин зобов'язаний виїхати з Російської Федерації після закінчення дозволеного терміну перебування.Для продовження терміну дії візи та терміну перебування необхідно звернутися до органів міграційної служби заздалегідь, до закінчення вищевказаного терміну.
При цьому іноземні громадяни, які прибули в Російську Федерацію по багаторазовим діловим або за багаторазовим гуманітарних річним візами, можуть перебувати в Російській Федерації сумарно не більше 90 днів протягом кожного періоду в 180 днів.
У разі необхідності виїзду іноземного громадянина з території Російської Федерації продовження терміну дії візи здійснюється представництвом Міністерства закордонних справ Російської Федерації, що знаходяться в межах прикордонної території (в тому числі і пункті пропуску черездержавний кордон), або прикордонним органом - не більше ніж на 3 дні.
У всіх інших випадках продовження терміну дії звичайної візи відноситься до компетенції Федеральної міграційної служби або її територіальних органів.
Термін дії візи може бути продовжений до 10 днів за умови, що сумарний термін перебування іноземного громадянина в Російській Федерації не перевищує 90 днів протягом кожного періоду в 180 днів.
За наявності обставин гуманітарного характеру (необхідність екстреного лікування, тяжка хвороба або смерть близького родича, що проживає в Російській Федерації) наявна віза може бути продовжена на термін, необхідний для прийняття обумовлених обставинами, що склалисявиїзду іноземного громадянина з Російської Федерації (при поданні документа, що підтверджує наявність даних обставин).
У разі виникнення обставин непереборної сили (надзвичайні й невідворотні за даних умов обставини), а також явищ стихійного характеру віза також може бути продовжена на термін, необхідний для виїзду з Російської Федерації.
Продовження терміну дії візи здійснюється зазначеними вище державними органами за місцем постановки іноземного громадянина на міграційний облік за місцем перебування, або за місцем його фактичного перебування, або в пункті пропуску через державний кордон Російськоїпідставі письмової заяви іноземного громадянина та клопотання запросили його організації чи фізичної особи, а також документів, що підтверджують необхідність такого продовження.
Іноземний громадянин, який перебуває на території Російської Федерації за річною багаторазовою робочої чи навчальної візою може безперервно перебувати в Росії протягом усього терміну дії зазначених віз.
Іноземний громадянин, за наявності обставин, що є підставою для продовження візи, особисто звертається до територіального органу Федеральної міграційної служби до закінчення терміну дії наявної візи із заявою про її продовження.Одночасно із заявою подається дійсний документ, що засвідчує особу іноземного громадянина, відривна частина повідомлення про прибуття його в місце перебування, додається клопотання запросила організації або громадянина, дві фотокартки розміром 3 × 4 см і квитанція про сплатудержавного мита.
Розмір державного мита за продовження візи встановлено Податковим кодексом Російської Федерації і в залежності від кратності візи становить від 300 до 400 рублів.На умовах взаємності і відповідно до міжнародних договорів окремі категорії іноземних громадян звільнені від сплати державного мита за продовження візи. В даний час це правило поширюється на громадян Європейського союзу.
Термін розгляду заяв про продовження візи не може перевищувати 20 днів.
Іноземний громадянин, не покинув територію Російської Федерації після закінчення терміну дії візи або не звернувся за її продовженням, може бути притягнутий до адміністративної відповідальності (штраф від 2000 до 5000 руб.) Аж до видворення за межі Російської Федерації і подальшого закриття в'їзду в Російську Федерацію на 5 років.
Остання зміна сторінки: 26 листопада 2010 р
|